Mån 13/3: Välkommen till årsmötet

På måndag är det dags för årsmöte och en intressant föreläsning om strömmande, levande vatten i kommunen. Kvällen inleds med årsmöte – var med och påverka föreningens framtid. Hör vad vi uträttat under året som gått och välj en bra styrelse. Därefter berättar Patrik Bergqvist om hur han och de andra i Skeboåns Sportfiske har restaurerat Skeboån till ett fint lekvatten för öring. Vi diskuterar hur man kan skapa levande strömmande vattendrag och vad som bör göras för att gynna livet vattendragen i kommunen. Dagordning för årsmötet hittar du här. Verksamhetsberättelsen finns här. Har du frågor, hör av dig till ordförande Per Bengtson 0709-46 88 51). Välkommen! Färsna gård kl 18.30–21.00.

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.